„Niepełnosprawni sprawni…?”

logarajd

 

Od 1.06.2015r. Parafia Rzymskokatolicka p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Starej Wsi wraz z Gminą Brzozów oraz Warsztatem Terapii Zajęciowej w Starej Wsi, rozpoczynają realizację projektu pt. „Niepełnosprawni sprawni…?” współfinansowanego z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.

Ideą przewodnią projektu jest popularyzowanie sportu osób niepełnosprawnych, integracji społecznej poprzez sport oraz wolontariatu młodzieży na rzecz osób niepełnosprawnych.

Beneficjentami projektu są uczestnicy z 16 różnych ośrodków działających na rzecz osób niepełnosprawnych z województwa podkarpackiego oraz młodzież szkolna z Zespołu Szkół w Starej Wsi.

Jednym z działań projektowych są warsztaty wolontariatu dla młodzieży, które mają dostarczyć uczniom wiedzy i umiejętności na temat wolontariatu dla osób niepełnosprawnych oraz wzmocnić pozytywne prospołeczne postawy.

W ramach projektu zostanie również zorganizowany wyjazd rekreacyjno – integracyjny w Bieszczady, w trakcie którego uczestnicy ośrodków oraz młodzież szkolna wraz z przewodnikami przejdą szlakiem żółtym do schroniska PTTK Chatka Puchatka na Połoninie Wetlińskiej.       W planie jest także rejs statkiem po Zalewie Solińskim, zwiedzanie architektury sakralnej oraz obiad w Ośrodku Wypoczynkowo – Rehabilitacyjnym Cartias Archidiecezji Rzeszowskiej w Myczkowcach. 

Drugą główną atrakcją projektu jest turniej piłki nożnej osób niepełnosprawnych w 1-szej połowie września b.r. .                                         Wezmą w nim udział przedstawiciele wszystkich 16 ośrodków jako grający w drużynach oraz młodzież szkolna jako wolontariusze. Rozgrywki odbędą się na boiskach MOSIR w Brzozowie w formie imprezy otwartej, na które zostaną zaproszeni przedstawiciele lokalnego samorządu, szkoły, organizacje działające na rzecz osób niepełnosprawnych, jak również cała społeczność Gminy.

Imprezę uatrakcyjni pokaz akrobacji artystycznej lub zespół muzyczny.

Serdecznie wszystkich zapraszamy na turniej oraz do odwiedzania naszej strony internetowej, na której umieszczane będą sukcesywnie relacje z przebiegu działań projektowych.

                                                                     A. T.

 

 

„Projekt dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich”