Mała Akademia Teatru i Muzyki

 

logofio

 

         Od 1 lipca  do 10 grudnia  b.r., wspólnie z Parafią Rzymskokatolicką w Brzozowie realizujemy projekt „Mała Akademia Teatru i Muzyki”.

         Działania projektowe zakładają udział uczestników WTZ w Starej Wsi w zajęciach muzycznych, teatralnych i integracyjnych, które mają wzbogacić osoby
z niepełnosprawnościami o nowe umiejętności artystyczne, społeczne i umożliwić im integrację z członkami innych grup działających aktywnie na rzecz społeczności lokalnej.

         W zajęciach realizowanych w ramach Akademii  biorą udział członkowie Chóru Parafialnego z Brzozowa oraz młodzież z szkół podstawowych z terenu powiatu.

         Dzięki realizacji projektu zakupiono niezbędne kostiumy, zarówno dla uczestników WTZ jak i Chóru, opracowano przedstawienie teatralne „Opowieść o trzech drzewach”, które uczestnicy zaprezentowali na dwóch przeglądach teatralnych  w Rzeszowie
i Przemyślu, a także opracowano dwie formy taneczne „Taniec Magdaleny” i „Anioł Stróż”.

          Efektem końcowym projektu będzie wystawienie przedstawienia teatralnego 
o tematyce bożonarodzeniowej (Jasełka) opracowanego wspólnie z Chórem.

         W okresie działania Akademii odbyło się także kilka  pięciogodzinnych spotkań
z uczniami różnych klas szkół podstawowych i grup przedszkolnych.  Grupy przedszkolne skorzystały z tzw. lekcji pokazowych  realizowanych przez uczestników WTZ. Przedszkolaki mogły poznać różne techniki plastyczne, techniczne  i rękodzielnicze. Uczniowie klas V – VII mieli możliwość uczestniczyć w zajęciach realizowanych w poszczególnych pracowniach warsztatu i bliżej poznać osoby z niepełnosprawnością intelektualną, ich zdolności, umiejętności, techniki i formy pracy stosowane w terapii zajęciowej.

           Ponadto w WTZ w Starej Wsi odbyły się zajęcia muzyczno - integracyjne
z przedstawicielami szkoły podstawowej i muzycznej w Dydni.

          Zajęcia te okazały się prawdziwą integracją i   cieszą się  tak dużym zainteresowaniem, że kolejne klasy zapisują się już na terminy w roku 2018.

         Projekt jeszcze trwa a zamierzony cel, w postaci większej integracji uczestników WTZ z innymi członkami społeczności lokalnej i aktywny udział w życiu społecznym wydaje się być po wielokroć osiągnięty.

     

Mała Akademia Teatru i Muzyki utworzona została w ramach projektu  Podkarpackie Inicjatywy Lokalne 2017. Projekt dofinansowano ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich

 

<  Strona 1/3  >