Łukasz Haduch

haduch

Łukasz Haduch

          Urodzony w 1985 roku w Brzozowie.  Od 2002 roku jest uczestnikiem Warsztatu Terapii Zajęciowej w Starej Wsi. Ze względu na zainteresowania uczestniczy w warsztatach plastycznych. Znany jest jako autor pejzaży miejskich i motoryzacji, maluje także zwierzęta. Czasem w swych artystycznych wypowiedziach nawiązuje do tematyki sakralnej. Fascynuje się kalendarzem, w każdej wolnej chwili tworzy zapiski związane z datą , świętem, imieninami itp. zdarza się że nanosi swoje notatki na rysunki co czyni je jeszcze bardziej ciekawymi.  Najchętniej maluje pastelami olejnymi lub kredką ołówkową.  W swoim dorobku artystycznym posiada wiele sukcesów. Jego prace znajdują się      w zbiorach miłośników i kolekcjonerów sztuki naiwnej i art brut.

Udział w wystawach:

2007 r. - pierwsza autorska wystawa w galerii   ,,d” Art Naif ” w Krakowie.

2008 r.- autorska wystawa malarska w galerii „Pod sukniami” w Szczecinie.

2010 r.- pokonkursowa wystawa 8 Ogólnopolskiego Konkursu Malarskiego im. Teofila Ociepki, zorganizowana w Spichrzach Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy.

2010 r.- pokonkursowa wystawa malarska Biennale Sztuki Naiwnej i Art Brut Pogranicza Polsko Słowackiego im. Edwarda Sutora w Ośrodku Współpracy Polsko- Słowackiej w Nowym Targu.

2013 r.- pokonkursowa wystawa 9 Ogólnopolskiego Konkursu Malarskiego im. Teofila Ociepki, zorganizowana w Spichrzach Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy.

2013 r.- pokonkursowa wystawa malarska II Biennale Sztuki Naiwnej i Art Brut Pogranicza Polsko- Słowackiego im. Edwarda Sutora w Ośrodku Współpracy Polsko- Słowackiej w Nowym Targu.

2013 r.- wystawa malarska  w Muzeum Regionalnym im. Adama Fastnachta 
w Brzozowie.

2014 r. - międzynarodowa wystawa malarska „INSITA” w Humennem.

Udział w konkursach:

2006 r. - IX Międzynarodowe Bienale Sztuk Plastycznych w Krakowie II etap.

2007 r. - III miejsce-  Konkurs Plastyczny zorganizowany przez ŚDS
w Brzozowie „ Jan Paweł II wzorem mojego życia”.

2010 r. - Wyróżnienie - Biennale Sztuki Naiwnej i Art Brut. Pogranicza Polsko- Słowackiego im. Edwarda Sutora w Nowym Targu.

2010 r. - Wyróżnienie – 8 Ogólnopolski Konkurs Malarski im. Teofila Ociepki
w Bydgoszczy.

2012 r.- Wyróżnienie – 9 Ogólnopolski Konkurs Malarski im. Teofila Ociepki
w Bydgoszczy.

2013 r. - II Biennale Sztuki Naiwnej i Art Brut. Pogranicza Polsko- Słowackiego im. Edwarda Sutora w Nowym Targu II etap.

2013 r. -  laureat IX Edycji Konkursu Plastycznego „Świat Nikiforów” zorganizowanym przez fundację „Wspólna Droga – United Way Polska”
z siedzibą w Warszawie.

2013 r. - nagroda specjalna za udział w konkursie malarskim „Szlakiem Podkarpacia” zorganizowanym przez fundację „Podkarpacka Akademia Rozwoju”.

2014 r. - XIII Międzynarodowe Biennale Sztuk Plastycznych Osób Niepełnosprawnych w Krakowie wejście do półfinału.

2014 r. - półfinał 10 Ogólnopolski Konkurs Malarski im. Teofila Ociepki
w Bydgoszczy